Pohlad 1 Pohlad 2 Pohlad 3

Nachádzate sa tu

Upozornenie - MEDVEĎ BOL VIDENÝ PRI OBCI ČASTÁ

Dávajte na seba pozor!

Mestská polícia Modra v súčinnosti s Obvodným oddelením PZ SR v Modre vyzýva obyvateľov k mimoriadnej ostražitosti. Po tom čo bol pred pár týždňami údajne zaznamenaný pohyb medveďa v lokalite Záhorie a Pezinok, prijala polícia oznámenie o výskyte medveďa v obci Častá.
Vzhľadom na hubársku sezónu a trávenie prázdninových dní v prírode polícia vyzýva k opatrnosti.

Náčelník MsP Modra Stanislav Straka upozorňuje: “Ak už mierite do lesa alebo jeho okolia, snažte sa byť o niečo hlučnejší, než zvyčajne. Možno pomôže vziať si so sebou zvonček alebo búchať palicou. Pre občanov bude bezpečnejšie zdržiavať sa priamo v meste i keď príroda a chládok v týchto horúčavach lákajú. Je pravdepodobné, že ide o rovnakého jedinca, ktorý bol zaznamenaný pred časom neďaleko Pezinka a migruje ďalej. Vedomosť o jeho pohybe má polícia ako aj miestne poľovné združenia. Prosíme občanov, aby si dávali na seba pozor a nechodili do lesa sami. Les je pre zvieratá prirodzeným prostredím, tak veríme, že ku stretom s ľuďmi nedôjde”.

V prípade ak by ktorýkoľvek občan zaznamenal pohyb medveďa hnedého u nás v Malých Karpatoch, volajte Mestskú políciu Modra na tel.: 0911 436 752.

MODRANSKÉ ZVESTI – oficiálny FB profil